Yasal Uyarılar Genel Satış Kuralları

Tarife


Fiyatlara vergiler dahil değildir.

Tüm fiyatlarımız değişikliğe tabidir ve sadece rezervasyon onaylandığında garanti altına alınır.

First (La Premiere) ve Business (L'Affaires) sınıflarında kısıtlamasız fiyatlar: Seyahat tarihindeki değişiklik ve bilet iadelerinde ceza uygulanmaz. Değişiklikler Air France bilet satış ofislerinde, iadeler ise biletin satın alındığı acentelerde yapılır.

Kısıtlanmamış Ekonomi sınıfı (Premium Voyageur, Voyageur): Seyahat tarihlerindeki değişiklik ve bilet iadelerine belirli bir ücret karşılığında izin verilir. Değişiklikler Air France bilet satış ofislerinde, iadeler ise biletin satın alındığı acentelerde yapılır.

First, Business ve Ekonomi Sınıfındaki Kısıtlı fiyatlar, sınırlı sayıda belirlenen kotalara tabidir. Bu fiyatlar, erken satın alma , minimum ve/veya maksimum kalış süresi, değişiklilere bağlı cezalar (izin veriliyorsa) gibi önemli sınırlamalara tabi olabilir. Bebek veya çocuk indirimi mevcut olmayabilir. Bazı sınırlı biletlerin iadesi hiçbir şekilde mümkün değildir .

Önemli: Bu şartlar, varış yeri ve seyahat süresine göre değişir.

Rezervasyonunuzu yaptığınız tarifenin şartları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Air France bilet satış ofisimizi arayınız.

Türkiye'den:
Türkçe, Fransızca veya İngilizce
Tel: 0212 310 19 19 (Hafta arası 08:30-17:30)
Tel: 0212 465 54 91-92-93 (Hafta sonu ve resmi tatillerde 07:00-19:00)

Biletlerin kullanılması

Biletin ayırtıldığı fiyat, belirtilen uçuş programının sırasına ve tarihlerine uyularak tam olarak kullanılan bir bilet için geçerlidir. Taşıma genel şartları uyarınca, yolculuk günü bu şartlara uygun olmadığı tespit edilen tüm kullanımlar için havaalanında ödenmek üzere ilave bir sabit ücret eklenir: kısa mesafe uçuşlar için 125 € (Fransa anakarası ve Korsika), orta mesafe Economy sınıfı bilet için 250 €, orta mesafe Business sınıfı bilet için 500 €, uzun mesafe Economy veya Premium Economy sınıfı bilet için 500 €, uzun mesafe Business sınıfı bilet için 1500 € ve uzun mesafe La Première sınıfı bilet için 3000 € (ya da yerel para biriminden eşdeğeri).

Uçuş tipleri


OP: "operated - işletilen" kelimesinin kısaltmasıdır ve bir Air France uçuşunun ticari anlaşmalı ortak bir havayolu tarafından işletildiği anlamına gelir.

Code-sharing: Air France, paylaşılan bir kod altında ortak uçuşlar düzenlemek için diğer havayolu şirketleri ile birlikte daha fazla varış noktası ve uçuş sunmaktadır. Uçuşlar, hem Air France hem de ortağının uçuş numarası altında düzenlenir

Franchised flights: Air France birçok havayolu şirketinin rotasını “Air France By” adı altında franchise etmiştir. Brit Air, British European, City Jet, Compagnie Corse Méditéranée, Proteus Airlines ve Régional şirketleri ile Fransa ve Avrupa´da birçok bağlantı sunmaktadır. Bu şirketler Air France logosu altında çalışır ve AF uçuş numaralarını kullanır. Uçuş sırasındaki hizmetler Air France standardında olup, rota ve uçağın büyüklüğüne göre uyarlanmıştır.

www.airfrance.com.tr adresinden rezervasyon yapıldığında


Vize, gümrük belgeleri ve gideceğiniz ülkenin giriş çıkışları ile ilgili diğer resmi işlemleri kontrol ettiğinizi ve bunlara uyacağınızı onaylarsınız. Bu rezervasyonla ilgili Air France'a verdiğiniz kişiler bilgilerin güvenlik nedeniyle devlet yetkililerine iletileceğini kabul edersiniz.

Özel Yardım
Air France, özel yardıma gereksinim duyan veya evcil hayvan ile seyahat eden yolcuların rezervasyonunu telefonla yapmanızı tavsiye eder. Internetten yapılan rezervasyonlarda seyahat sırasında ihtiyacınız olacak yardım türünün belirlenmesi henüz mümkün değildir, bu nedenle gerekli tüm uygulanacak prosedürler için lütfen 0212 310 19 19 numaralı Rezervasyon Merkezimizi arayınız. Telefonla rezervasyonunuzu 48 saat öncesinden yapmanız gerekmektedir. Bu zaman aralığı seyahatinizi en iyi şartlarda, konforlu ve güvenli bir şekilde organize etmemizi sağlayacaktır.

İnternet servis ücreti

www.airfrance.com.tr sitesinden alınan her bir bilet karşılığında 15 €/25 TL servis bedeli alınır. 2 yaş altındaki koltuk işgal etmeyen bebekler hizmet ücretinden muaftır.

Bilet iptallerinde alınan servis bedelinin iadesi yapılmaz.

Gizlilik Politikası


Rezervasyon işlemi sırasında alınan kişisel bilgileriniz (ad, soyad, e-mail, vb.) sadece rezervasyonunuz için kullanılacaktır. Air France onayınız olmadan satış işlemine devam edemez ve işlem tamamlanamaz.

Air France'ın yükümlülükleri:

- Sistemlerindeki müşteri kişisel bilgilerini yetkisiz erişime karşı bilfiil koruma;
- Rezervasyon sistemiyle alınan bilgilerin diğer şirketlere ve kuruluşlara iletilmesi, satılması ya da herhangi bir şekilde erişim sağlanmasını önleme;
- Air France tarafından belli kişiselleştirilmiş bilgilerin size yollanma
- Air France tarafından belli kişiselleştirilmiş bilgilerin size yollanmasını kabul ettiğiniz veya elektronik bültene abone olduğunuz durumlar haricinde kişisel bilgilerinizi ticari veya tanıtıcı amaçla kullanmama.

Vizeler, pasaportlar, aşılar ve sağlık konuları


İstenilen herhangi bir dokümanı belirlemek ve temin etmenin sizin sorumluğunuzda olduğuna lütfen dikkat ediniz. Bundan dolayı seyahat hazırlıklarınızı önceden tamamlayınız. Lütfen uygun elçilik veya konsoloslukla temasa geçiniz. Bazı ülkelerden gelen pasaport sahipleri Fransa ve/veya diğer ülkelere giriş çıkış için vize isteyebilir.

KABİNDE TAVIR VE DAVRANIŞ

Yolcunun, Taşıma Hüküm ve Şartları'nın madde 15 (Kabinde tavır ve davranış) hükümlerini ihlal etmesi halinde, madde 9 (Taşımanın reddi ve sınırlandırılması) hükümlerine uygun olarak ve CNIL n°2016-240 müzakeresi uyarınca Yolcuya Taşıyıcının uçaklarına binmesi yasaklanan kişiler listesine yazılabileceği bildirilir.
Sayfanın başına dön