AIR FRANCE / KLM hesapları için şartlar ve koşullar

AIR FRANCE / KLM hesabı için kayıt yaptırdığınızda, AIRFRANCE.com ve KLM.com sitelerindeki kişisel çevrimiçi hesapların kullanımıyla ilgili şartlarımızı ve koşullarımızı kabul etmiş olursunuz. Söz konusu şartlar ve koşullar, AIR FRANCE / KLM hesabınızı nasıl kullanabileceğinizle ilgili bilgileri içerirler.

AIR FRANCE / KLM hesapları için şartlar ve koşullar

Bu şartlar ve koşullar, ayrıca, AIR FRANCE ve KLM’nin profil bilgilerinizi mevcut ve yeni hizmetler için nasıl kullanabileceğini de açıklar.

1. Hesabınızın kaydedilmesi
AIR FRANCE ve KLM, hem AIRFRANCE.com hem de KLM.com sitelerinde kullanabileceğiniz bir hesap oluşturmanıza imkan vermektedir. Kayıt yaptırmak için, bazı kişisel bilgileri girmeniz gerekmektedir.
AIRFRANCE.com veya KLM.com sitelerinde bir hesap için kayıt yaptırırken, aşağıda belirtilen kurallara uymanız çok önemlidir. Şunları yapamazsınız:
- sahte kişisel bilgiler kullanarak hesap oluşturamazsınız
- kendiniz dışında bir başkası için hesap oluşturamazsınız
- 1'den fazla kişisel profil oluşturamazsınız
- 12 yaşından küçükseniz hesap oluşturamazsınız
- şifrenizi paylaşamazsınız, başkalarının hesabınıza girmesine izin veremezsiniz ya da hesabınızın güvenliğini tehlikeye atabilecek diğer işlemleri yapamazsınız

Ayrıca şunları yapmanız çok önemlidir:
- kişisel bilgilerinizin doğru ve güncel olmasını sağlamalısınız. Bu konu çok önemlidir, çünkü AIRFRANCE.com veya KLM.com üzerinden bilet rezervasyonu yaptırırken kişisel bilgileriniz kullanılacaktır

2. AIR FRANCE ve KLM'nin profil bilgilerinizi kullanması
AIR FRANCE ve KLM, profil bilgilerinizi yalnızca internet sitelerimizdeki çeşitli uygulamaların önceden doldurulması ve bültenlere abone olmanız durumunda size tekliflerin ve ticari e-postaların gönderilmesi için kullanacaktır.

3. Hesabınızın kullanılması
AIR FRANCE ve KLM, internet sitelerini sık kullanan ziyaretçilere kullanıcı dostu bir rezervasyon ve check-in deneyimi sunmayı, AIR FRANCE / KLM hesabını kullanarak internet sitelerinde daha sorunsuz bir navigasyon sağlamayı amaçlamaktadır.

Profilinizde saklanan bilgileri aşağıdaki işlemlerde kullanabilirsiniz:
- online rezervasyon yaptırırken
- rezervasyonunuzu yönetirken
- online check-in yaptırırken (Mart 2012 itibariyle)

Önceden doldurulan profil bilgilerini, yalnızca AIRFRANCE.com veya KLM.com sitelerinde oturum açtığınızda kullanabilirsiniz. Uygulamalarımızdan biri profil bilgilerinizi aldığında size haber vereceğiz. Kişisel bilgilerinizi istediğiniz zaman silebilir ya da değiştirebilirsiniz.
Yakın bir zamanda bir dizi uygulamayı güncelleyeceğiz. Böylece uygun olduğunda profil bilgileriniz ilgili uygulamalarda da kullanılabilecek. Tüm bu uygulamalar içerisinden profilinizde doğrudan güncellemeler yapabileceksiniz.

4. Rezervasyon bilgileri
AIR FRANCE / KLM hesabının en önemli avantajlarından biri, AIRFRANCE.com veya KLM.com sitesindeki rezervasyonlarınıza doğrudan ulaşma imkânıdır. Hesabınızla oturum açmak için kullandığınız internet sitesi hangisi olursa olsun, her iki internet sitesinden de yaptırdığınız rezervasyonlarınıza ulaşabilirsiniz.
Şu anda, AIRFRANCE.com ya da KLM.com sitelerinden yaptırılmayan AIR FRANCE veya KLM rezervasyonları, rezervasyona genel bakış bölümünde otomatik olarak gösterilmemektedir. Yine de, bu rezervasyonları hesabınızla ilişkilendirebilirsiniz. Yakın bir zamanda, bu rezervasyonlar da rezervasyona genel bakış bölümünde otomatik olarak gösterilecektir. Ayrıca, rezervasyona genel bakış bölümü geçmişteki rezervasyonlar ve ilgili diğer ürün rezervasyonlarının listesini de kapsayacak şekilde genişletilecektir.

5. Pasaport bilgileri
Pasaport bilgileri, hesap profilinizde saklanabilir. Online rezervasyon veya online check-in yaptırırken ya da internet üzerinden rezervasyonunuzu yönetirken, varış noktanız için gerekli olan tüm pasaport bilgilerini önceden girebilirsiniz. Yakın bir zamanda, profilinizdeki pasaport bilgilerini AIR FRANCE ve KLM self-servis check-in makinelerinde de kullanabileceksiniz.
Kanunlara göre, tüm havayollarının Detaylı Yolcu Bilgileri (API) olarak bilinen pasaport bilgilerini kalkıştan önce belirli ülkelerin yetkili mercilerine sunması gerekmektedir. AIR FRANCE ve KLM, Detaylı Yolcu Bilgilerinizi hesabınızda saklayarak, API ve pasaport bilgilerinin önceden doldurulması yoluyla daha hızlı bir rezervasyon seçeneği sunmaktadır.
Profilinizdeki pasaport bilgilerinin güncel tutulmasının sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayınız. Yanlış pasaport bilgileri varış noktasında gümrükten geçerken sorun yaratabileceği için, bu husus çok önemlidir.

6. Ödeme bilgileri
Kredi kartıyla ödeme gibi tercih ettiğiniz ödeme yöntemini ve ilgili bilgileri profilinizde saklayabilirsiniz. İnternet sitesinden bilet veya ilgili diğer ürünleri satın alırken, önceden girilen bu bilgileri kullanabilirsiniz.
Ödeme bilgilerinizin güvenle saklanmasını ciddiye alıyoruz. Tüm ödeme bilgileri, güvenli ve tamamen ayrı bir alanda saklanmaktadır. Ödeme bilgilerinizin amacı dışında kullanıldığından şüphelenirseniz, derhal müşteri destek masamızla irtibata geçmelisiniz. İstediğiniz zaman, ödeme bilgilerinizi profilinizden silmek için basit adımları kullanabilirsiniz. Ödeme bilgileri kalıcı olarak silinir ve bu işlem geri alınamaz. İnternet üzerinden tekrar ödeme yapmak isterseniz, ödeme bilgilerinizi tekrar girmeniz istenecektir.
Hesabınızın kötüye kullanıldığını fark edersek, hesabınızı derhal bloke eder ve belirtilen e-posta adresinizden sizinle irtibata geçeriz.
Şu anda, yalnızca 1 ödeme yönteminin saklanmasına izin verebiliyoruz. Yakın bir zamanda, birden çok ödeme yönteminin saklanmasına başlayacağız.

7. Seyahat tercihleri
AIR FRANCE / KLM hesabınızda seyahat tercihlerinizi belirtebilirsiniz. Bu tercihler şunları kapsamaktadır:
- her zamanki kalkış havalimanınız
- tercih ettiğiniz varış noktası
- koltuk tercihleriniz
- yemek tercihleriniz

Bu seyahat tercihlerinin asıl amacı, rezervasyon işlemini kolaylaştırmaktır. Ticari bültenlerimize abone olduğunuzda, seyahat tercihleriniz sizinle ilgili teklifleri belirlemek için kullanılabilir.

8. E-posta abonelikleri
Profilinizde AIR FRANCE ve KLM e-posta aboneliklerinizi yönetebilirsiniz. Kayıt yaptırdıktan sonra, tüm bültenlere abone olabilirsiniz.

İstenmeyen e-postaları almak istemezseniz, Profilim sayfasını kullanarak abonelikten çıkabilirsiniz. Ayrıca AIR FRANCE veya KLM'den aldığınız e-posta bültenlerinin alt tarafındaki bağlantıya tıklayarak da abonelikten çıkabilirsiniz.

Bültene abone olduğunuzda, hesabı oluşturmak için kullandığınız ülkenin internet sitesinden gelen bülteni alırsınız. Tercih edilen ülkenin Air France sitesine bağlanarak ve hesabınızı oluşturma esnasında kullanılan e-posta adresiyle kaydolarak başka bir ülkenin bültenine kaydolabilirsiniz.

9. Seyahat arkadaşları
Profilim sayfasında, sık sık birlikte seyahat ettiğiniz seyahat arkadaşlarınızın bilgilerini ve tercihlerini saklayabilirsiniz. Böylece internet üzerinden yaptığınız rezervasyona aile üyelerinizi, iş arkadaşlarınızı veya dostlarınızı kolayca ekleyebilirsiniz. Tüm yolcuların kişisel bilgilerinin tam olarak pasaportlarında belirtilen şekilde yazılması gerektiğini unutmayınız. Hesap sahibi olarak diğer yolcular için rezervasyon yaptırdığınızda, seyahat arkadaşlarınızın kişisel bilgilerini doğru girdiğinizden emin olunuz.
Ayrıca seyahat arkadaşlarınızın e-posta adreslerini de kaydedebilirsiniz. Bu e-posta adresleri, rezervasyon yaptırırken formların önceden doldurulması dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır. Bu e-posta adreslerine ticari teklifler ve/veya diğer e-postalar gönderilmeyecektir.

10. Hesabınızın silinmesi
Profilim sayfasının alt tarafındaki bağlantıya tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınız silindikten sonra, tüm kişisel bilgileriniz veri tabanlarımızdan kaldırılacaktır. Hesabınız kalıcı olarak silinir ve bu işlem geri alınamaz.
AIR FRANCE veya KLM ile internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz finansal işlemlerin yanı sıra geçerli ve eski rezervasyonlarınız sistemimizden kaldırılmayacaktır.
6 Ocak 1978 tarihli Bilişim ve Özgürlükler Kanunu (13 Haziran 2016’da konsolide edilen versiyon) gereğince aralıksız 24 ay boyunca hesabınıza bağlanılmadığı takdirde, söz konusu hesabınız veri tabanlarımızdan kaldırılacaktır. Bir Air France bültenine aboneyseniz, bu bülteni almaya devam edersiniz. Her e-postanın sonunda yer alan abonelikten çıkma bağlantısına tıklayarak istediğiniz an abonelikten çıkabilirsiniz.

11. Gizlilik
AIR FRANCE ve KLM, gizliliğinizi kesinlikle korumayı taahhüt etmektedir. AIR FRANCE veya KLM hesabınızda vermiş olduğunuz bilgileri yalnızca yukarıda açıklanan amaçlar için kullanacağız. Bilgilerinizi sizin izniniz olmaksızın üçüncü şahıslarla paylaşmayacağız. AIRFRANCE.com ve/veya KLM.com sitelerindeki kişisel bilgilerinizin kullanımı ve korunmasıyla ilgili daha fazla bilgi için, lütfen AIR FRANCE Güvenlik Politikası ve Veri Gizliliği Kılavuzunu ya da KLM Gizlilik Politikasını okuyunuz.

12. Genel hükümler
AIR FRANCE ve KLM, AIR FRANCE / KLM hesabının işlevlerini ve/veya prosedürlerini iptal etme ya da değiştirme ve/veya bu şartları ve koşulları tadil etme hakkını saklı tutmaktadır.
Hukuken gerekli görülen, ülkelere özgü değişiklikler nedeniyle Üyeler tarafından Şirket aleyhinde tazminat talebinde bulunulamaz. İşbu şartlar ve koşullarındaki değişiklikler veya tadilatlarla ilgili bildirimler, AIR FRANCE / KLM hesabı yoluyla yayınlanacaktır. İşbu şartlar ve koşullar ile bu şartlar ve koşullarda yapılan değişiklikler, AIR FRANCE / KLM hesabını kullanmaya devam etmeniz halinde onaylanmış sayılacaktır. Değişiklikleri kabul etmezseniz, madde 10 uyarınca hesabınızı iptal edebilirsiniz.
AIR FRANCE ve KLM, kayıp veya hasar AIR FRANCE ve KLM'nin ihmalinden kaynaklanmadığı ya da AIR FRANCE ve KLM tarafından kasıtlı olarak veya dikkatsizlik sonucunda ve hasarın oluşabileceği bilinmesine rağmen ortaya çıkarılmadığı sürece, AIR FRANCE / KLM hesabının ya da (yanlışlıkla) sizin tarafınızdan kaydedilen verilerin kullanımından kaynaklanan veya kullanımıyla ilgili olan kayıplar, gecikmeler veya hasarlar hakkında sorumluluk kabul etmemektedir. Bu konuyla ilgili talepler, doğrudan AIR FRANCE ve KLM'ye sunulmalıdır.
Sayfanın başına dön